Kyra Kyrklund w Polsce

Kyra Kyrklund - udało się!     


W dniach 10-12 września 2010 roku odbyła się klinika jeździecka ze wspaniałymi jeźdźcami i trenerami, Kyrą Kyrklund i Richardem White'em. Klinika składała się z dwóch częsci, Kyra i Richard zobaczyli wszystkie konie już w piątek po południu.

- w sobotę klinika była otwarta dla publiczności, zobaczyliśmy konie pracujące z Kyrą, od koni młodych, poprzez małą rundę i GP. Zapewniliśmy symultaniczne tłumaczenie na język polski przez niezastąpioną Kasię Kulikowską, doskonały system nagłośnienia i mnóstwo atrakcji, z których największą oczywiście była możliwością spędzenia czasu i rozmowy z Kyrą i Richardem.

- w niedzielę klinika była zamknięta dla widzów, poprowadzona dla większej ilości koni, indywidualnie, przez Kyrę i Richarda.

Tak rozpoczęliśmy długofalową współpracę z  tą wspaniałą parą.  Raz do rokujeździmy z końmi do Anglii, Richard przyjeżdża do Polski na zamknięte konsultacje dla stałej grupy jeźdźców

Archiwum - Klinika dla widzów - sobota godz 10.00

Zobaczyliśmy 9 par, w trzech 90 minutowych blokach.

Przemek Kozanowski - Lucky For, Ewa Hamkało - Vivaldi, Janek Gawecki - Quest, Wiktoria Siergiej - Up Date, Ilona Janas - Soplica, Żaneta Skowrońska - Right Now, Przeemek Kozanowski - Zidane (to było zastępstwo innego konia, który niestety w ostatniej chwili został wycofany),  Dominikę Kraśko-Białek - Otello, Małgosię Morsztyn - Atylla.

Kyra skupiała się na jednej rzeczy z każdą parą, która wg. niej mogła najbardziej pomóc parze w poprawie współpracy.  Z ochotą wsiadała również na konie, aby pokazać dokładniej nad czym pracuje, dosiadła Zidana, Otello i Right Now.

Klinika niedziela

W niedzielę Kyra i Richard pracowali z szesnastoma końmi.  Ten dzień przeznaczony był nie tylko dla jeźdźca i konia, ale również trenerów danych par, tak aby mogli oni kontynuować zadawane przez Kyrę i Richarda zadania, odbywało się wiele rozmów na temat każdej pary.  Był to dzień regularnej pracy treninogwej.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy ponownie organizować kliniki, bo głównym celem ośrodka Centurion jest stanie się centrum szkoleniowym ujeżdżenia.

W imieniu całego zespołu Centuriona dziękujemy za dbanie o nasz ośrodek i wiele ciepłych słów, które usłyszeliśmy po zakończeniu się tego przedsięwzięcia.  To była najlepsza nagroda i uhonorowanie wielomiesięcznej pracy nad zorganizowaniem kliniki tak, aby pokazać naszym znakomitym gościom, że Polska też się zmienia.  Kyra i Richard wyjechali bardzo zadowoleni.

Już pracujemy nad galerią zdjęć z kliniki na stronie Centuriona, serdecznie również zapraszamy do zakupu październiowego numeru Świata Koni, myślę, że czeka Was miła